Yabancı Dil Derslerimiz

Çocukların küçük yaşlarda yeni bir dil öğrenme yetenekleri yetişkinlere göre, çok daha yüksektir. Özellikle okul öncesi eğitimde, ikinci bir dilin programda yer alması çocuğun hem dil hem de zihinsel gelişiminde çok büyük yarar sağlamaktadır. Bu nedenle programımızda İngilizce önemli bir yer tutmaktadır. Her gün yoğun eğlenceli drama ve görsel tekniklerle İngilizce eğitimi alan minik öğrenciler, ayrıca ikinci dil olarak Rusça öğrenmektedirler. Bu dönemde İngilizce ve Rusça eğitimi verirken çocuklara doğru telaffuz kazandırma, günlük yaşantıya aktarma, temel dil öğrenmeye temel oluşturma ve öğrencinin yabancı dil kültürünün farkına varması gibi hedeflerin kazandırılması  amaçlanmaktadır

 Tam zamanlı olarak okulda bulunan native speaker öğretmenimiz tarafından  5 ve 6 yaş grubu çocuklarımıza haftada 10 saat 4 yaş grubu çocuklarımızla haftada 6 saat 2-3 yaş grubu çocuklarımıza ise yabancı dil öğreniminin anadil gelişimini etkilememesi açısından haftada 5 saat  İngilizce eğitimi sunulmaktadır.

Çocuklarımızın okuma yazma bilmediğini göz önünde bulundurarak eğitiminin nitelikli ve kalici olması için kuklalar, flaş kartlar, dramatizasyon çalışmaları, şarkılar ve oyunlar, bilgisayar ve video gösterilerini çalışmalarında etkin bir şekilde kullanmaktadır. Aynı zamanda bu yapılan çalışmalar okul öncesi İngilizce konusunda hazırlanmış kitaplar takip edilerek desteklenmektedir.

Çocuklarımızın öğrendiklerini takip etmeleri ve evde de desteklemeleri amacı ile ailelere aylık olarak takip edebilecekleri programlar yazılı olarak gönderilmektedir. Ayrıca her hafta sonu çocuklarımızın yaptığı aktiviteler dosya halinde ailelerimizle paylaşılır. Yabancı dil dersleri ile çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

Ayın Makalesi

Ayın Makalesi